babatkahracky.sk > Novinky > Pieseň, ktorú bábätká milujú

Pieseň, ktorú bábätká milujú

Budúce mamičky sa počas tehotenstva stretávajú s informáciami, že hudba je pre ich budúce detičky veľmi prospešná. Niektoré ženy počas tehotenstva počúvajú vážnu hudbu, veľmi obľúbený je Mozart a jeho najznámejšie symfónie. Niektorí odborníci na prenatálny vývoj tvrdia, že počúvanie Mozartových skladieb zvyšuje inteligenciu, zlepšuje zdravie a posilňuje emocionálne puto.

Existuje veľké množstvo vedeckých štúdií, ktoré dokazujú, že hudba by sa mala detičkám púšťať už v štvrtom mesiaci gravidity. Dieťatko síce túto hudbu nevníma prostredníctvom sluchu, ale celým telíčkom vďaka frekvencii, ktorú vysiela každá špecifická melódia.

Informácií o tom, akú hudbu majú počúvať ešte nenarodené detičky, máme skutočne veľa. Čo však pustíme bábätkám na dobrú noc alebo len tak, počas dňa? Už skoro polroka je naväčším hitom medzi batoľatami pesnička s názvom “The Happy Song”, ktorú zložila držiteľka Grammy Imogen Heap.

Vedci opätovne nenechali nič na náhodu a testovali, ako to s touto piesňou naozaj je. Výsledky boli prekvapujúce. Jedná sa totiž o prvú pieseň, ktorá bola vedecky testovaná, aby preukázala, či môžu piesne prinášať detičkám radosť.

Navigácia